Jak użytkować okulary?

Jak użytkować okulary?

Co zrobić, aby cieszyć się nowymi okularami jak najdłużej? Jak je czyścić, czego nie stosować? Dowiecie się tego w poniższym artykule :)

Krok 1 : Odpowiednie czyszczenie okularów. Bardzo dobrym sposobem na czyszczenie okularów jest po prostu mycie ich z użyciem płynu do mycia naczyń pod bieżącą wodą. Następnie wystarczy je tylko osuszyć, i tu uwaga, najlepiej miękką chusteczką higieniczną (nie zalecamy papieru kuchennego, ani toaletowego). Jeśli mamy oprawę metalową, pamiętajmy o dokładnym umyciu nosków. Starajmy się czyścić w ten sposób okulary raz dziennie. Podczas pracy, czy w ciągu dnia, doraźnie możemy okulary przetrzeć specjalną chusteczką z mikrofibry - w naszym salonie zawsze ją dołączamy do okularów :) Uwaga! nie stosujemy mokrych chusteczek “do czyszczenia okularów” dostępnych w marketach. Chusteczki te mogą bardzo negatywnie wpłynąć na powłokę plastikowych soczewek okularowych, sprawić,że będą szybciej ulegać zarysowaniom, a i sama oprawa może się odbarwić. Takie chusteczki możemy stosować tylko do okularów z soczewkami szklanymi- które obecnie są rzadkością. Jeżeli chcemy wspomóc się dodatkowym płynem do czyszczenia okularów, rekomendujemy zakupić je w dowolnym optyku-wtedy mamy pewność,że są one bezpieczne dla naszych okularów :) 

 

Krok 2: Wybór odpowiedniej powłoki antyrefleksyjnej. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest powłoka antyrefleksyjna -im bardziej zaawansowaną wybierzemy tym nasze okulary na dłużej nam posłużą. Dobre powłoki charakteryzują się wielowarstwowością, są śliskie, dzięki czemu dużo łatwiej i szybciej jest nam je czyścić oraz są bardziej odporne na zarysowania -wynika to z tego, że im bardziej śliska jest powłoka tym mniejsza jest siła “tarcia” okularów o powierzchnię. Powłoka oleofobowa i antystatyczna mają zapobiec powstawaniu osadów i odpychaniu brudu i kurzu. A co najważniejsze – powłoka antyrefleksyjna wpływa na jakość widzenia, klarowność i czystość obrazu.  Zapraszamy do naszego salonu do zapoznania się z ofertą świetnych jakościowo powłok antyrefleksyjnych w super cenie $$$

 

Krok 3: prawidłowe użytkowanie okularów. Nigdy nie zostawiaj okularów na desce rozdzielczej samochodu, czy też w miejscu w którym mogłyby ulec nagrzaniu. Staraj się zdejmować okulary dwoma rękami i unikaj ich odstawiania szkłem do podłoża. Nie wkładaj ich luzem do torebki czy do kieszeni. Pamiętaj o serwisie okularów: jeśli masz okulary na noskach warto je wymieniać co pół roku, gdyż z czasem twardnieją i żółcieją. Jako nasz klient otrzymujesz pełen serwis za darmo, czyli wymianę nosków, dokręcanie śrubek oraz czyszczenie w specjalistycznej myjce ultradźwiękowej.

Pracujesz przy komputerze? Sprawdź jak zadbać o swoje oczy!

Pracujesz przy komputerze? Sprawdź jak zadbać o swoje oczy!

(...)

https://teczowka.pl/assets/img/artykuly/moscot-arthur-black.jpg

Moscot Arthur Black

(...)

© 2023 Tęczówka ∞ Optyk Wrocław