Jak zahamować postępującą krótkowzroczność u dziecka?

Bardzo skuteczny sposób kontroli krótkowzroczności.

 

MioControl Wrocław - jak zahamować postępującą krótkowzroczność u dziecka

Przełomowe rozwiązanie powstałe w wyniku wieloletnich badań nad metodami hamowania przyrostu krótkowzroczności.

Przy korekcji zwykłymi soczewkami minusowymi, przy patrzeniu poza środkiem optycznym, obraz powstaje za siatkówką. Dzieje się tak przez sferyczną budowę soczewki okularowej i skutkuje wydłużaniem gałki ocznej, aby obraz powstawał na siatkówce. Soczewki MioControl wykorzystują rozwiązanie, które polega na rozogniskowaniu mocy poza środkiem optycznym i zahamowaniu rozrastania się gałki ocznej.

Korekcja soczewkami okularowymi


korekcja soczewkami okularowymi

W porównaniu ze standardowymi soczewkami minusowymi, soczewki z rozogniskowaniem, spowalniają proces progresji krótkowzroczności u dzieci nawet o 50%.


Budowa soczewek MioControl

budowa soczewek MioControl

 

Soczewki MioControl mogą być stosowane u każdego, u kogo stwierdzono postępującą myopię (krótkowzroczność) związaną z wydłużeniem gałki ocznej. Ze względu na znaczny przyrost długości osiowej do 13 rok życia oraz stabilizację długości oka do 18 roku życia, zaleca się stosowanie korekcji soczewkami MioControl od zauważenia objawów do 18 roku życia.

Bardzo ważne jest uczęszczanie na wizyty kontrolne co 6 miesięcy. W przypadku zmiany mocy o 0,50D należy wymienić soczewki okularowe na nowe. Aby wyjść naprzeciw wydatkom, wprowadzono pakiet sprzedaży 3 par szkieł, które można zamówić w ciągu 2 lat od pierwszego zakupu. Powód wymiany soczewek może być dowolny - uszkodzenie mechaniczne, druga para dla rodzeństwa, zmiana mocy po roku.

 

Pakiet soczewk MioControl

 

Pakiet to trzy pary soczewk MioControl, które można zamówić w ciągu dwóch lat. Powód wymiany soczewek na nowe może być dowolny.


Zarezerwuj wizytę dla swojego dziecka

Pamiętajmy, że okulary to nie wszystko! Aby zapobiegać pogłębianiu się wady wzroku, należy zadbać o zdrowy tryb życia dziecka. Najlepiej stosować się do następujących zasad:


porady dla rodziców

Okulary na miarę, czyli parę słów o soczewkach indywidualnych

Okulary na miarę, czyli parę słów o soczewkach indywidualnych

(...)

https://teczowka.pl/assets/img/artykuly/Tęczówka x Moscot-05.jpg

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE - jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne to (...)

© 2023 Tęczówka ∞ Optyk Wrocław