Okulary na miarę, czyli parę słów o soczewkach indywidualnych

soczewki indywidualne

 

Indywidualne soczewki są to soczewki maksymalnie spersonalizowane, “szyte na miarę”. Podczas ich projektowania bierze się pod uwagę o wiele więcej  parametrów niż w przypadku zwykłych soczewek. Mierzymy między innymi wysokość i rozstaw źrenic pacjenta, kąt pod jakim układa się oprawa na twarzy oraz odległość soczewki okularowej od oka. Wybrana przez Was oprawa jest też skanowana pod względem kształtu przez specjalnie do tego dostosowany sprzęt. Wszystkie te pomiary pozwalają na stworzenie indywidualnej pary soczewek dla każdego, a co to za tym stworzenie bardzo dobrej jakości widzenia. W standardowych soczewkach najlepsza jakość widzenia jest w centrum, natomiast na obrzeżach pojawiają się pewne zamazania i zakrzywienia obrazu. Dzięki indywidualnej soczewce rozszerzamy zakres dobrego widzenia również na peryferiach - jest to zdecydowanie największa ich zaleta. Porównanie jakości widzenia w standardowych soczewkach kontra w soczewkach indywidualnych przedstawiamy na poniższym zdjęciu:

indywidualne soczewki 

Ponadto przy dużych wadach wzroku soczewki indywidualne mogą okazać się nawet kilka mm!!! cieńsze niż standardowe, mimo użycia tego samego materiału i indeksu. Soczewki indywidualne ułatwiają one także proces adaptacji do okularów bardziej skomplikowanych konstrukcyjnie, takich jak np. okulary progresywne.

Podsumowując wszystkie zalety soczewek indywidualnych:

  • perfekcyjna jakość widzenia w centrum soczewki
  • bardzo dobra jakość widzenia w obszarach peryferyjnych soczewki
  • redukcja grubości szkieł
  • doskonałe powłoki, łatwo czyszczące się i z dużą odpornością na zarysowania
  • szybszy proces adaptacji do okularów progresywnych czy biurowych

Pamiętajcie o naszej STAŁEJ promocji : druga para soczewek indywidualnych jest gratis! Bardzo polecamy  zainwestowanie w tego typu soczewki. Częstym rozwiązaniem stosowanym u naszych klientów jest wybór jednej pary przezroczystej, a drugiej barwionej. Po więcej informacji na temat soczewek indywidualnych zapraszamy do kontaktu  +48 570 607 770.Moscot Zayde Black

Moscot Zayde Black

(...)

https://teczowka.pl/assets/img/artykuly/Zrzut ekranu 2022-11-14 161555.png

Jak zahamować postępującą krótkowzroczność u dziecka?

Bardzo skuteczny sposób kontr (...)

© 2023 Tęczówka ∞ Optyk Wrocław