Pracujesz przy komputerze? Sprawdź jak zadbać o swoje oczy!

Pracujesz przy komputerze? Sprawdź jak zadbać o swoje oczy!

Obecnie większość naszej pracy wykonujemy wpatrując się w ekran monitora - niestety jest to ogromny wysiłek dla oczu. Jak dbać o wzrok podczas pracy? Czego unikać, na co zwracać uwagę.
Przedstawiamy kilka porad, które warto wdrożyć do swojej “pracowniczej” codzienności.

  • ZASADA 20/20/20

    Stosowanie się do tej zasady znacznie poprawi komfort Twojej pracy. Polega ona na tym, że co 20 min ciągłej pracy przy komputerze, przez 20 sekund patrzymy na odległość 20 stóp (około 6 metrów),czyli na przykład na krajobraz za oknem. Na początku zalecamy ustawienie sobie budzika przypominającego, potem, uwierzcie, będziecie robić to intuicyjnie (sprawdziliśmy na sobie) :)
  • JOGA DLA OCZU

    Proste ćwiczenia wzrokowe, które wykonujemy kilka razy dziennie, gdy czujemy, że nasze oczy są zmęczone. Przykłady taki ćwiczeń to:
    - odwzorowanie wzrokiem wyimaginowanej 8 lub znaku nieskończoności ∞. Powtarzamy 5 razy jedną i 5 razy w drugą stronę
    - zamykamy i otwieramy oczy wolno, powtarzamy 10 razy
    - ruchy oczu w 9 kierunkach spojrzenia czyli : w góre i dół (5x), w lewo i w prawo (5x) oraz skośnie: w prawo do góry i w lewo na dół (5x) oraz w lewo do góry i w prawo na dół (5x)
    - patrzymy na czubek nosa („zezujemy”) i spoglądamy na dal (10x)
    Pamiętajmy, że ruch na świeżym powietrzu działa zbawiennie na wzrok niezależnie od wieku, dlatego w miarę możliwości wybierzmy się na krótki spacer po lub przed pracą :)
  • FILTR NIEBIESKI DO KOMPUTERA

    Nadmiar niebieskiego światła może być dla oczu szkodliwy. Obecna technologia pozwala nam na wybór szkieł ze specjalnym filtrem ograniczającym światło niebieskie -zapraszamy do naszego salonu w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą.
  • NAWILŻENIE OCZU

    Podczas pracy przy monitorze, często zapominamy o mruganiu - jest ono bardzo ważne!
    Starajmy się o tym pamiętać. Dodatkowo możemy wspomóc się kroplami nawilżającymi, ale UWAGA! stosujemy wyłącznie te bez konserwantów. Podczas aplikacji kropli pamiętajmy, aby nie dotknąć końcówką żadnej struktury oka. Jedna kropla na każde oko w zupełności wystarczy. Po zaaplikowaniu kropli przytrzymajmy kąciki oczu palcami, tak aby płyn dokładnie rozprowadził się po oku :)

Nie zapominajmy także o tak podstawowej kwestii jaką jest badanie - być może okaże się, że macie nieskorygowaną wadę wzroku i to ona w dużej mierze będzie powodowała dolegliwości. W celu umówienia się na wizytę wystarczy do nas zadzwonić pod nr. +48 570 607 770  lub skorzystać ze specjalnego formularza.

https://teczowka.pl/assets/img/artykuly/WGR02445-1920px.jpg

Jak użytkować okulary?

(...)

© 2023 Tęczówka ∞ Optyk Wrocław